Իրանում երկրաշարժի զոհերի թիվն արդեն 141 է, Իրաքում`100-ից ավելի, կան հազարավոր վիրավորներ
Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով զոհվել է 141 մարդ, հայտնում է Press TV ալիքը` հղում անելով տեղի իշխանություններին:
«Կարմիր Մահիկ» միջազգային կազմակերպությունն արդեն հրապարակել է նախնական տվյալները` ավերածությունների ու վնասների մասին: Ըստ այդմ` 70 հազար իրանցիներ մնացել են առանց բնակության վայրի, կացարանների, կան հարյուրավոր վիրավորներ:
Իրաքի որոշ շրջաններ եւս տուժել են, հայտնվում է հարյուրից ավելի զոհերի, ավելի քան 1000 վիրավորի մասին, մի քանի երկրներ արդեն հայտնել են օգնություն ցուցաբերելու պատրաստակամության մասին:
Հիշեցնենք, որ երեկ գիշեր Իրան-Իրաք սահմանին 9-10 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել: Ցնցումները զգացվել են նաեւ Հայաստանում: