Փարիզում ԼՂ հակարամտության հարցով հանդիպումը հետաձգվեց. հանդիպում է նշանակած Մոսկվայում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը ԵԽԽՎ Հայաստանի և Ադրբեջանի մոնիթորինգային կոմիտեի համազեկուցողների հետ հետաձգվել է: Այս մասին հաղորդում է ԱՊԱ-ն:
Հանդիպումը պետք է կայանար նոյեմբերի 16-ին Փարիզում: Սակայն քանի որ նույն օրը Մոսկվայում նախատեսված են համանախագահների հանդիպումները Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ, ապա փարիզյան հանդիպումը հետաձգվեց:
Նման հանդիպում անցկացնելու որոշում կայացվել էր հոկտեմբերի 10-ին ԵԽԽՎ մոնիթորինգային կոմիտեի ԵԽ երկրների միջև առկա հակամարտությունների ենթակոմիտեի նիստում: Հանդիպմանը պետք է մասնակցեր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը:
Հիշեցնենք, նախօրեին ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը հայտնեց, որ նոյեմբերի 14-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մոսկվայում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին։