7 օր տեւած դասադուլը դադարեցվեց Շարմազանովի սենյակում 40 րոպե տեւած քննարկումից հետո.Վիդեո
Դասադուլի մասնակիցներիցներն այսօր ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի եւ փոխնախագահ Էդուրադ Շարմազանովի հետ քննարկումներից հետո հայտարարեցին, որ դադարեցնում  են դասադուլն ու հացադուլը:
«Հացադուլը պետք է դադարեցնել, քանի որ այն ինքնանպատակ չէր և ծառայեց իր նպատակին, ուստի կդադարեցնենք այն, որպեսզի պատրաստվենք կլոր սեղանին՝ նոյեմբերի 22-ին: Կլոր սեղանին կփորձենք ներգրավել գիտնականներին, որ ավելի կազմակերպված ձևով անենք մեր հետագա քայլերը»,- ասաց Դավիթ Պետրոսյանը:
Դավիթ Պետրոսյանը նաեւ նշեց, որ  կլոր սեղանի ժամանակ իրենք, եթե կարողանան ապացուցել իրենց պահանջի օբյեկտիվությունը, այդ դեպքում հնարավոր է, որ օրենքում որոշ փոփոխություններ լինեն: