Լոս Անջելես-Երևան ուղղությամբ թռիչքներ իրականացնելու ոչ մի խնդիր չկա. ՔԱԳՎ
«Լոս Անջելես-Երևան և հակառակ ուղղությամբ թռիչքներ իրականացնելու հետ կապված ոչ մի խնդիր չկա: Մասնավոր սեկտորը ինքը պետք է հասկանա՝ այդ երթուղով չվերթների իրականացումը եկամտաբեր կլինի՞, թե՞ ոչ»,- այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության(ՔԱԳՎ) մամուլի քարտուղար Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Հովհաննիսյանը նշեց նաեւ, որ ՔԱԳՎ-ն բանակցություններ է վարում բոլոր հնարավոր ուղղություններով, բայց քանի դեռ արդյունքները հստակ և վերջնական չեն, դրանց մասին չեն կարող խոսել: «Երբ որ լինեն իրատեսական արդյունքներ, այդ ժամանակ կտեղեկացնենք»,- ասաց Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ գրել էինք, որ ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը ստորագրահավաք է սկսել Լոս Անջելես-Երևան և հակառակ ուղղություններով ուղիղ թռիչքներ իրականացնելու պահանջով: «Ուղիղ չվերթները կխնայեն ուղևորների ժամանակը, կազատեն անհարմարություններից, շահավետ կլինեն կոմերիցիոն առումով, կնպաստեն Հայաստանում տուրիզմի և տնտեսական այլ ոլորտների զարգացմանը, ինչպես նաև կխնայեն ուղևորների ժամանակը»,- ասված է ստորագրահավաքի տեքստում: