Փոխվելու է տարկետման տրամադրման կարգը, քանակն ու ձեւը. Դավիթ Պետրոսյան (տեսանյութ)
ԱԺ-ում չորս ժամ տեւած  ուսանողների հետ կլոր սեղան-քննարկման ավարտից հետո «Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանն ու ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը հանդես եկան ասուլիսով:
Շարմազանովն ընդգծեց, որ քննարկումներն արդյունավետ էին:
«Մենք ուզում էինք կառուցողական քննարկում իրականացնել՝ առանց անձնական վիրավորանքների ու էմոցիաների ու քննարկման ընթացքում մոտեցնել կողմերի մոտեցումները։ Դա էլ ստացվեց», - ասաց նա։
Էդուարդ Շարմազանովն ընդգծեց նաև, որ երկու շաբաթվա ընթացքում ուսանողներն իրենց առաջարկները կամփոփեն ու վերջնական տեսքով կներկայացնեն ՀՀ ՊՆ և ԿԳ նախարարություններին, որից հետո կկազմակերպվեն ավելի առարկայական քննարկումներ։
Նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանն էլ նկատեց, որ կան շատ կետեր, որոնք դեռ պետք է հստակեցվեն։ Դավիթ Պետրոսյանի խոսքով՝ պետք է հստակեցվի տարկետման իրավունքը, որը ոչ թե վերացվելու է, այլ փոխվելու է տրամադրման կարգը, քանակն ու ձևը։
«Քննարկումների արդյունքում կփորձենք հասկանալ, թե որ ոլորտի համար ինչ քանակի տեղեր կան»,- նշեց նա։
Նա կարևորեց այն հանգամանքը, որ համաձայնության եկան, որ այդուհանդերձ տարկետում լինելու է, իսկ տրման կարգն ու ձևաչափը կորոշվի: