Հզոր երկրաշարժ Իրանում. ուժգնությունը կրկին 7-8 բալ է
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ սույն թվականի դեկտեմբերի 1-ին, տեղական ժամանակով ժամը 06:32-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 02:32-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 30.760 եւ արեւելյան երկայնության 57.350 աշխարհագրական կոորդինատներով (Իրան, Կերման քաղաքից 56 կմ հյուսիս-արեւելք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 5.9 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 7-8 բալ:
ՀՀ տարածքում երկրաշարժը չի զգացվել:
Նշենք, որ սա վերջին 2 ամսում արդեն երկրորդ 7-8 բալանոց երկրաշարժն է Իրանում: Նախորդը բազմաթիվ զոհերի, վիրավորների ու ավերածությունների պատճառ էր դարձել: