Թրամփի խոսքերից հետո սկսված իսրայելապաղեստինյան բախումներում 100 մարդ է տուժել. Ֆոտո
Իսրայելացի ուժայինների հետ բախման արդյունքում տուժել են ավելի քան 100 պաղեստինցիներ: Բախումները տեղի են ունեցել երեկ ողջ օրվա ընթացքում` Հորդանանի արեւմտյան հատվածում, Գազայի շրջանում, հայտնում է РИА Новости-ն:
Բողոքի ցույցերի, մասսայական անկարգությունների պատճառը ԱՄՆ նախագահ Թրամփի հայտարարությունն էր Երուսաղեմը Թել-Ավիվի  փոխարեն մայրաքաղաք ճանաչելւ եւ ամերիկյան դեսպանատունը տեղափոխելու մասին:
«Տուժածների թիվը հասել է 104-ի, նրանցից 4-ը հրազենային վիրավորումնե են ստացել սովորական փամփուշտներով, 18-ը` ռեզինե փամփուշտներով»,-հայտնել է Կարմիր Մահիկ միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչ Իրաբ ալ-Ֆուկախան: Նրա տվյալներով, եւս 75 մարդիկ տուժել են արցունքաբեր գազի կիրառումից, 7-ը` հարվածներից ու ընկնելուց:
Գազայի շրջանի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Աշրաֆ ալ-Քիդրան հայտնել է զինվորականների հետ բախման արդյունքում 7 տուժածների մասին, նրանք տուժել են` պաղեստինյան սահմանային անցակետում, նրանցից մեկի վիճակը` պաղեստինի քաղաքացուհու, գնահատվում է ծանր: