Գետինը մտնեն թանկացնողները, ամոթ ունենան՝ չեն թանկացնի. Սեյրան Սարոյան (Վիդեո)
ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, գեներալ Սեյրան Սարոյանն այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հարցերին պատասխանելով՝ Սերժ Սարգսյանի ՏԻՄ ղեկավարներին ուղղված ելույթի կապակցությամբ նշեց, որ, եթե Սերժ Սարգսյանն է ասում, ուրեմն ճիշտ է:
Հարցին` թե նա միջնորդե՞լ է, որևէ համայնքապետի համար, նա ասաց. «Տենց առիթ չի եղել»,- ապա պատասխանելով մյուս հարցին, թե համայնքապետները շա՞տ են թալանում, գեներալն առաջարկեց Իշխան Զաքարյանից ճշտել: Հավանաբար, Սարոյանը մոռացել է, որ Զաքարյանն այլեւս վերահսկիչ պալատի նախագահը չէ:
«Նախագահը, որ մի բան ասում է, ուրեմն գիտի, որ ասում է: Ասեց չէ՞, որ ինչ-որ մի տեղ նոր ենք, նոր ենք վերականգնվում: Կարող ա թերություն ա, ճիշտ չծախսելը: Էսօր մեր համայնքապետները ո՞նց են ընտրվում, իրենց ազգությունը շատ է լինում, դառնում էին գյուղապետ, էդ փողերը ծախսում էին ոչ թե նորմալ տեղերում, այլ ոնց ուզեն, հիմա խնդիրը ոչ թե գողանալն էր, ճիշտ չեք հասկացել նախագահին, այլ՝ փոշիացնելը, էդ փողերը չի կարելի փոշիացնել»:
Դիտարկմանը` Սարգսյանը շեշտել է, որ գումարները այլեւս տուն չեն տարվելու, ասաց.
«Դե բա փոշիացնում ա, մի բան էլ պետք ա տուն տանի»:
Ինչ վերաբերվում է թանկացումներին, ապա Սարոյանն ասաց. «Դե, որ ամոթ ունենան էդ թանկացողները, չեն թանկացնի, գետինը մտնեն, էդքան հարստանալ պետք չի էլի, օլիգարխ չէ, ինչ ուզում է լինի»: