ՓՊ խորհուրդը կարճել է Լուսինե Սահակյանի նկատմամբ հարուցված կարգապահական վարույթները
ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհուրդը որոշել է կարճել ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահի որոշմամբ փաստաբան Լուսինե Սահակյանի նկատմամբ հարուցված կարգապահական վարույթները:
Կարպապահական վարույթ հարուցվել էր «Սասնա ծռեր» խմբի գործը քննող դատավորներից Արտուշ Գաբրիելյանի երկու դիմումի հիման վրա: Դիմումներից երկուսն էլ վերաբերում էին նրան, թե Լուսինե Սահակյանը «Սասնա ծռերի» գործով նիստերի ժամանակ անհարգալից վերաբերմունք է դրսեւորել դատարանի նկատմամբ՝ առանց նախագահողի թույլտվության կատարել է անզուսպ հայտարարություններ, բարձրաձայն ծիծաղել է, որի կապակցությամբ դատարանի կողմից նախազգուշացվել է: Ըստ դիմումի՝ պաշտպանն անտսել է դատարանի օրինական պահանջը, շարունակել է դրսեւորել նույնանման վարքագիծ՝ այդպես շարունակելով անհարկի խոչընդոտել ու խաթարել դատական նիստի բնականոն ընթացքը:
Քիչ առաջ մեզ հետ զրույցում ՓՊ խորհրդի անդամ Կարեն Մեժլումյանն ասաց, որ երկու վարույթներն էլ կարճվել է. խորհուրդը կարգապահական խախտում չի հայտնաբերել: