Մոուրինյոն կազատվի Մխիթարյանից Օզիլին բերելու համար
«Մանչեստեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի մեծագույն ցանկությունը Մեսութ Օզիլին ձեռք բերելն է: Այս մասին գրում է բրիտանական The Mirror-ը: Նշվում է, որ Հենրիխ Մխիթարյանից նա ցանկանում է ազատվել հենց «Արսենալի» կիսապաշտպանին ձեռք բերելու համար:
Օզիլը պորտուգալացի մասնագետի վաղեմի ֆավորիտներից է: Նա Գերմանիայի հավաքականի խաղացողին 3 տարի մարզել է Մադրիդի «Ռեալում», եւ մի առիթով ասել է, որ նա աշխարհի լավագույն 10 համարն է: Օզիլին ձեռք բերելով Մոուրինյոն նաեւ մեկ այլ հարց կլուծի: Մեծ հարված կհասցնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերին՝ նրա լավագույն խաղացողներից մեկին «խլելով»: Վենգերի հետ թշնամանքը պատմություն ունի: Նրանց միջեւ հարաբերությունները լարված են: Երկար տարիներ այս մասնագետները հեռակա՝ ԶԼՄ-ների միջոցով, բանավիճում են:
Ֆուտբոլիստի պայմանագիրը «զինագործների» հետ լրանում է ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո, իսկ մինչեւ այն Մոուրինյոն պետք է տեղ ազատի նրա համար: Վերջին շրջանում Մոուն մի քանի անգամ բարձրաձայնել է իր դժգոհությունը Մխիթարյանից: Նա ասել է, որ վերջինս կորցրել է մարզավիճակը, եւ կան խաղացողներ, որոնք ավելի արժանի են խաղադաշտ դուրս գալու: Վերջին մի քանի շաբաթների ընթացքում Մխիթարյանը նույնիսկ պահեստայինների նստարանին չի հայտնվում:
ՀՀ հավաքականի ավագը «կարմիր սատանաների» մեկնարկային կազմում չի եղել նոյեմբերի 5-ին կայացած Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 11-րդ տուրի «Չելսիի» դեմ խաղից սկսած: Դրանից հետո միայն 20 րոպե խաղաժամանակ է ստացել 13-րդ տուրի «Բրայթոնի» դեմ խաղում: Ըստ լուրերի՝ Մխիթարյանին ձեռք բերելու ցանկություն ունեն Միլանի «Ինտերը» եւ Դորտմունդի «Բորուսիան»: