ԵՄ-ն ՀՀ ճանապարհային անվտանգության բարձրացման համար 5 մլն ԱՄՆ դոլար է տալու. նախարար
Եվրամիությունը հաստատել է Հայաստանի ճանապարհային անվտանգության բարձրացմանն ուղղված 5 մլն ԱՄՆ դոլար դրամաշնորհի տրամադրումն: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի ամանորյա ուղերձից:
Նախարարը իր խոսքում նշում է, որ 2017 թվականը նախարարության համար եղել է կարեւորագույն եւ մեծածավալ ծրագրերի հստակ իրագործման եւ արդյունավետ գործունեության տարի:
«Երեւան-Սեւան ավտոճանապարհի ամբողջ երկայնքով, ինչպես նաեւ հանրապետության  առավել վտանգավոր հատվածներում տեղադրվեցին ճանապարհային նոր նշաններ եւ արգելափակոցներ: Հիմնանորոգվեցին Դիլիջան-Հաղարծին, Երեւան-Սեւան ավտոճանապարհները,  բարձրակարգ լուսատուներով կահավորվեց Նոր Հաճընի կամուրջը: Համայնքների երթուղային հասանելիության ուսումնասիրությունների  արդյունքում բացահայտվեցին 220 չսպասարկվող համայնքներ, մշակվեց համապատասխան երթուղային հասանելիության ցանց, որի արդյունքում չսպասարկվող համայնքների շուրջ 40%-ը ներառվեց գործող երթուղային ցանցում: ՏՏ ոլորտի ստարտափները հայտնվեցին պետության ուշադրության կենտրոնում: Մայրաքաղաքում եւ ՀՀ մարզերում հեռուստատեսային ցանցի թվայնացման  մակարդակը կազմեց 100 տոկոս: Սա մեր համատեղ գործունեության խիստ համառոտ նկարագիրն է: Վստահ եմ, որ 2018 թվականը նույնպես հագեցած կլինի ձեռքբերումներով, խոստումնալից ծրագրերով եւ շոշափելի արդյունքներով»,- մասնավորապես, նշված է նախարարի շնորհավորական ուղերձում: