Ողբերգական ավտովթարից մահացած ԳՇ պետի տեղակալի որդու հոգեհանգիստը տեղի կունենա վաղը. ՊՆ
Խորը ցավով հայտնում եմ, որ այսօր մահացել է ՀՀ ԶՈւ երի ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ լեյտենանտ Ստեփան Ռոբերտի Գալստյանի որդին՝ Ռոբերտ Ստեփանի Գալստյանը։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Այսօր տեղեկացրել էինք, որ ժամը 06։40-ի սահմաններում Kia Sorento մակնիշի տրանզիտ համարանիշերով ավտոմեքենայի վարորդը Մյասնիկյան պողոտայում դուրս է եկել ճանապարհի երթեւեկելի գոտուց, բախվել մայթեզրի երկաթե ճաղավանդակին եւ հայտնվել ջրանցքում։
Վթարի հետեւանքով 1 հոգի մահացել է, 1 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։ Մյասնիկյան պողոտայում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարից մահացել է վարորդ, Ռոբերտ Գալստյանը:
Հոգեհանգիստը տեղի կունենա` Նոր Նորքի սբ. Սարգիս եկեղեցում, վաղը՝ 17.01.2018-ին՝ ժամը 17:30-ից։ Հուղարկավորության արարողությունը` 18.01. 2018-ին՝ ժամը 13:00-ին, Մարալիկ քաղաքի գերեզմանատանը։