Տղամարդիկ չեն հերիքում. ինչո՞ւ է հայ կանանց 50 %-ն այցելում պոռնոկայք (տեսանյութ, հարցում)
PornHub պոռնոկայքը հրապարակել է մի վիճակագրություն եւ տեղեկացրել, որ Հայաստանից PornHub կայք այցելողների 50 տոկոսից ավելին հայ կանայք են:
«Հայկական ժամանակ»-ը Երեւանի փողոցներում հարցումներ է իրականացրել տարբեր տարիքային խմբի եւ սեռի անձանց շրջանում, հետաքրքրվել, թե՝ ի՞նչ կարծիք ունեն, որ հայ կանայք ակտիվորեն այցելում են պոռնոկայք:
«Շատ վատ է, հայ ժողովրդին խայտառակում են: Սա կապված է նրա հետ, որ նախագահն աշխատանքի տեղեր չի տալիս: Մարդիկ աշխատանքի տեղեր չունեն, ուր ասես մտնում են»,- նշել է հարցմանը մասնակցած կանանցից մեկը:
Երիտասարդ աղջիկներից մեկն էլ կարծել է, որ սա կապված է ազատ հայացքների հետ.
«Մալադեց հայ կանայք: Ով ինչ ուզում՝ անում է, ուր ուզում՝ մտնում է, ի՞նչ ասեմ: Ես նման կայքեր չեմ այցելում, միայն գիրք եմ կարդում»:
«ՀԺ»-ի հարցմանը մասնակցած երիտասարդին էլ զարմացրել է այն հանգամանքը, որ կանայք տղամարդկանցից ավելի շատ են պոռնոկայքեր մտնում: «Զարմանալի է, որ կանանց դեպքում ցուցանիշն այդքան մեծ է, բայց աբիդնի է, որ կանայք մտնում են: Ավելի լավ է՝ այդ ամեն ինչը բնական կերպով լինի, քան արհեստական՝ էկրանի դեմը նստած»,- նշել է երիտասարդը:
Տղամարդկանցից մեկն էլ հայ կանանց պոռնոկայքեր այցելելը կապել է այն հանգամանքի հետ, որ տղամարդիկ աշխատանքի պատճառով հիմնականում լինում են ՌԴ-ում, իսկ երկրում մնացած տղամարդիկ չեն բավարարում կանանց:
«Շատ տղամարդիկ գնում են Ռուսաստան աշխատելու, իսկ կանայք էլ էդ վիճակում են գտնվում: Չի հերիքում տղամարդկանց քանակը»:
«Նորմալ է, դա իրենց անձնական գործն է: Ես ինքս չեմ հաճախում, քանի որ կին ունեմ եւ երեխա»,- նշել է մեկ այլ քաղաքացի: