Այսօրվանից եղանակը կտաքանա՝ Հայաստանի մեծ մասում 5-7, որոշ մարզերում՝ 10-13 աստիճանով
ՀՀ Աին օդերեւութաբանական ծառայության ղեկավար Գագիկ Սուրենյանը երեկ գրառում էր կատարել, որում հայտնել էր, որ տաք հոսանքները Աֆրիկայի արևադարձային լայնություններից այսօր լուսադեմին կներթափանցեն Հայաստան:
Իսկ ծառայության փոխանցմամբ՝ հանրապետության տարածքում հունվարի 18-ի ցերեկը, 19-ին, 20-ի գիշերն առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով,  սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 19-20-ը, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 11-13 աստիճանով:
Երևան քաղաքում՝ հունվարի 18-ի ցերեկը, 19-ին, 20-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով,  սպասվում են տեղումներ, գիշերները՝ թաց ձյան տեսքով, 20-ի ցերեկը, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: