Երբ Արմեն Սարգսյանը որոշի, մենք էլ կմշակենք մեր դիրքորոշումը. Նաիրա Զոհրաբյան
Քիչ առաջ պաշտոնապես հայտարարվեց, որ ՀՀԿ-ն նախագահի թեկնածու առաջադրում է Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանին: Վերջինս Սերժ Սարգսյանից ժամանակ է խնդրել վերջնական որոշում կայացնելու համար: Սերժ Սարգսյանն էլ Արմեն Սարգսյանին խորհուրդ է տվել հանդիպել տարբեր քաղաքական ուժերի հետ: Ծառուկյան դաշինքի պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե դաշինքը կհանդիպի՞ ՀՀԿ-ի թեկնածուի հետ, նշեց.
«Ես չեմ կարող ասել պատրաստ ենք հանդիպել, թե՝ ոչ, քանի որ նման հարց չենք քննարկել: Ես բոլորի նման 10 րոպե առաջ եմ իմացել: Բոլոր հարցերին կարող եմ պատասխանել դաշինքի հետ քննարկելուց հետո: Իմ անձնական կարծիքն այս պահին էական չէ»,- ասաց նա:
Հարցին՝ խմբակցությունում ի՞նչ կարծիք ունեն Արմեն Սարգսյանի մասին, կսատարե՞ն անհրաժեշտության դեպքում, Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց.
«Թեկնածուն առաջադրվել է ընդամենը 10 րոպե առաջ, բնականաբար՝ Ծառուկյան դաշինքը չէր կարող 10 րոպեում քաղաքական խորհրդի նիստ հրավիրել, թեկնածությունները քննարկել եւ որոշում կայացնել: Ավելին՝ ես ինչպես ծանոթացա պարոն Սարգսյանի դիտարկմանը, նա ասել է, որ իրեն ժամանակ է պետք տարբեր քաղաքական, հասարակական գործիչների հետ հանդիպելու եւ վերջնական որոշում կայացնելու համար: Երբ ինքը որոշումը կկայացնի, ընդունու՞մ է ՀՀԿ-ի առաջարկը, թե՞ ոչ, երբ կհանդիպի քաղաքական ուժերի հետ, մենք էլ այդ ժամանակ կմշակենք մեր դիրքորոշումը»,- ասաց նա: