Արմեն Սարգսյան մարդը, դիվանագետը բարձր տպավորություն է թողել մեզ վրա. Դավիթ Բաբայան
ՀՀԿ կողմից նախագահի թեկնածու առաջադրված Արմեն Սարգսյանի եւ Արցախի ղեկավարության հետ հանդիպման օրը դեռ հայտի չէ: Նախանական պայմանավորվածություն դեռ չկա: Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
Արմեն Սարգսյանը, ում թեկնածությունը օրեր առաջ ՀՀԿ-ն առաջարկել է ՀՀ նախագահի պաշտոնում, հայտարարել էր, որ որոշում ընդունելուց առաջ անպայման կցանկանար հանդիպել նաեւ Արցախի Հանրապետության ղեկավարությանը:
«Նախնական պայմանավորվածություն դեռ չկա, եթե այդպիսի այց լինի, բնական է, որ մենք դրա մասին տեղյակ ենք պահելու հանրությանը»,- հավելեց Բաբայանը:
Մեր հարցին ի պատասխան նա ասաց, որ Արմեն Սարգսյանի հետ կոնտակտը միշտ էլ եղել է: «2015 թվականին Արցախի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով գտնվում էր Մեծ Բրիտանիայում, կարեւորագույն հանդիպումներ են եղել, եւ դեսպան Սարգսյանը մեծ դերակատություն է ունեցել, մշտապես եղել է մեզ հետ: Եւ նրա աշխատանքային պրոֆեսիոնալ ունակություններին եւ մարդկային որակներին ծանոթացել ենք անմիջականորեն եւ շատ բարձր տպավորություն է թողել մեզ վրա Արմեն Սարգսյան դիվանագետը, մարդը: Կարծում եմ, եթե նա համաձայնի եւ ընտրվի՝ իր աշխատանքում հատուկ ուշադրություն է դարձնելու  Արցախին»,- եզրափակեց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը: