Սերժ Սարգսյանի ելույթի ժամանակ ադրբեջանցի ակտիվիստին հեռացրել են ԵԽԽՎ-ի նիստերի դահլիճից
ԵԽԽՎ-ի նիստերի դահլիճից հունվարի 24-ին Սերժ Սարգսյանի ելույթի ժամանակ հեռացվել է ադրեբջանցի ակտիվիստ Ահմեդ Շահինովը: Այս մասին հայտնել է ինքը՝ Շահինովը, համապատասխան գրառում կատարելով Facebook-ի իր էջում:
Սարգսյանի ելույթի ժամանակ նա ցուցադրել է Արցախ ներթափանցած ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի անդամներ Դիլհամ Ասեկրովի եւ Շահբազ Գուլիեւի լուսանկարները, որոնք դատապարտվել են Ստեփանակերտի դատարանում եւ բանտարկված են Արցախում: Նշվում է, որ անվտանգության ծառայությունը Շահինովին դուրս է հանել ԵԽԽՎ-ի նիստերի դահլիճից:
Հիշեցնենք, որ 2014 թ.-ին Դիլհամ Ասկերովը դատապարտվել է ցմահ, իսկ Շահբազ Գուլիեւը՝ 22 տարվա ազատազրկման՝ լրտեսության, առանց պատշաճ թույլտվության Լեռնային Ղարաբաղի պետական սահմանը հատելու, ապօրինի կերպով հրազեն եւ ռազմամթերք կրելու, մարդուն բացահայտ առեւանգելու եւ սպանության մեղադրանքով։