Ի տարբերություն Տարոն Մարգարյանի, Արծվիկ Մինասյանը ժամանակին չահաբեկվեց տարայով կեղտաջրից
Երեկ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանու նիստում կանխատեսելով Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամների, մասնավորապես՝ Մարինա Խաչատրյանի հետագա գործողությունների ընթացքը, ահաբեկվել էր եւ ավագանու անդամներին կարգադրել «Դեմը առնել», երբ Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամները կոյուղաջրով լցված տարաներով մոտեցել էին Տարոն Մարգարյանին՝ ասելով, որ Նուբարաշենի բնակիչները քաղաքապետին նվեր են ուղարկել:
Ի տարբերություն Տարոն Մարգարյանի նմանատիպ «նվեր»-ից բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանն այդքան էլ չէր ահաբեկվել, երբ 2016 թվականի դեկտեմբերի 27-ին, բնապահպանները բողոքի ակցիա էին իրականացրել բնապահպանության նախարարության 30-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառման ժամանակ:
«Ամանորյա տրամադրությամբ» մի քանի աղջիկ անսպասելիորեն մոտեցել էին Արծվիկ Մինասյանին եւ ժպիտով նվիրել «սեղանի խմելու այլընտրանքային ջուր», որն իրականում հանքերի պոչամբարներից թունավորված ջուր էր:
«Մենք այսօր ՀՀ բնապահպանության նախարարին փոքրիկ նվեր ունենք: Պոչամբարի, ցիանային հարթակի, թունավորված գետերի ու սառնորակ աղբյուրների սեղանի խմելու այլընտրանքային ջուր։ Արտադրված է Հանքաստանի Հանրապետությունում։ Պոչամբարների, ցիանային հարթակների ու հանքակերների պահապաններին տրամադրվում է անհատույց»,- ասել էին նրանք եւ շշով ջուրը նվիրել Արծվիկ Մինասյանին:
Ձմեռ պապի գլխարկով երիտասարդ ակտիվիստուհին աղտոտված ջուրը շարունակել էր գովազդել առանց որեւէ ընդհատումների եւ ծեծուջարդի տեսարանների: Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու երեկվա նիստը սկանդալային ընթացք էր ստացել: Երկիր ծիրանիի անդամները կոյուղաջրեր էին լցրել նիստերի դահլիճի հատակին, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ասելով, որ Նուբարաշեն թաղամասի բնակիչներից նվեր են բերել նրան:
Ավելի վաղ նուբարաշենցիները փակել էին դեպի «Նուբարաշեն» ՔԿՀ տանող ճանապարհը, բողոքելով իրենց տարածքում տարածված գարշահոտից: Նուբարաշենից բերված կոյուղաջրերն ավագանու նիստերի դահլիճի հատակին լցնելուց հետո մի շարք ՀՀԿ-ականներ հարձակվել էին Երկիր ծիրանիի կանանց վրա, ապտակել եւ քաշքշել նրանց: