Ակցիան իրականացնելիս ավագանու անդամները ցուցաբերել են քաղաքացիական խիզախություն. Փաշինյան
Այսօր ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում հանդիպում է ունեցել ուսանողների հետ: Փաշինյանն անդրադարձել է երեկ Երեւանի ավագանու նիստի ընթացքում կատարված միջադեպին:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ ինքը խստորեն դատապարտում է երեկ տեղի ունեցած միջադեպը, մասնավորապես՝ ՀՀԿ խմբակցության անդամների պահվածքը՝ այն որակելով «քուչայական».
«ՀՀԿ խմբակցության անդամների պահվածքն ավելի կոպիտ ձեւակերպումների է արժանի, որովհետեւ ավագանու անդամների նկատմամբ այդպիսի բռնությունները որեւէ արդարացում չեն կարող ունենալ: Իսկ ինչպես եմ վերաբերում Երկիր Ծիրանի խմբակցության ներկայացուցիչների ակցիային եւ գործողություններին. ես առաջարկում եմ իրավիճակն ընկալելու համար հարցին մակերեսորեն չնայել: Ասում են՝ կեղտաջրերը տարել են Երեւանի ավագանի: Բայց այս ամենն ունի իր նախապատմությունը: Նուբարաշեն ՔԿՀ-ի տարածում բնակելի թաղամաս կա, եւ ՔԿՀ-ի կոյուղին պարբերաբար խափանում է, կոյուղաջրերը լցվում են բնակելի շենքերի տարածք ու գարշահոտություն տարածում: Իսկ Երկիր ծիրանին, իմ ընկալմամբ, քաղաքացիների ուղերձը հասցրել է ավագանիներին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանն ու հավելեց, որ երեկվա ակցիան, բացի իրականությունից կտրված ու իրենց սենյակներում նստած քաղաքապետարանի պաշտոնյաներից, օգտակար էր նաեւ ՀՀ բոլոր պաշտոնյաների համար: Փաշինյանի խոսքով՝ ակցիան իրականացնելիս ավագանու անդամները ցուցաբերել են քաղաքացիական խիզախություն, որն ինքը ընդունում եւ հասկանում է: