Հայ պատգամավորները մարտին կմեկնեն ԱՄՆ՝ Կոնգրեսում ընդունելության
Վաշինգտոնի հայ համայնքը նախապատրաստվում է մարտի սկզբին նախատեսված Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավորների այցին՝ Միացյալ Նահանգներ: Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի ներկայացուցիչ Եղիսաբեթ Չուլջյանի խոսքով, հայ օրենսդիրների այցը լավ հնարավորություն է ընձեռում ԱՄՆ-ի մայրաքաղաքի քաղաքական գործիչներին եւ փորձագետներին ծանոթանալ Հայաստանի դիրքորոշմանը: Այս մասին տեղեկացնում է Ամերիկայի Ձայնը:
«Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ մեկնող բարեկամական խումբը ղեկավարելու է ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը: Պատվիրակության կազմում են նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերություններին մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանն, ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը եւ ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Որպես բարեկամության խմբի անդամներ հրավիրվել ենք եւ գնալու ենք քննարկելու երկու երկրների հարաբերությունների խնդիրները: Շուտով այդ այցի շուրջ քննարկումներ կանենք, օրակարգ կձեւավորենք»,- պատասխանելով ՀԺ-ի այն հարցին, թե ո՞րն է այցի նպատակը, ասաց ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
Վաշինգտոնում, ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի շենքում հայաստանցի պատգամավորների պատվին հատուկ ընդունելություն է կազմակերպվելու: