Չի հնչել այն հարցի պատասխանը, թե ովքեր էին, որ կրակում եւ թաքնվում էին. Նիկոլ Փաշինյան
ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը Ազատություն ռադիոկայանին այսօր տված հարցազրույցում անդրադարձավ նաեւ փետրվարի 23-ին ԱԺ-ում ԵԼՔ-ի նախաձեռնած Մարտի 1-ի լսումների թեմային եւ ասաց, որ այդ լսումների ժամանակ իր համար նոր բացահայտումներ տեղի ունեցան։
Փաշինյանը նշեց, որ կարծում է, թե Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը, որպես այդ իրադարձությունների ակտիվ մասնակից դեմ չի լինի, որ իրեն էլ հարցաքննեն, եթե նա կունենա նոր բան ասելու։
«Ես էլ կարող եմ նորից հարցաքննվել», լրագրողի դիտարկմանը՝ թե Փաշինյանը ունի՞ նոր բան ասելու, ԵԼՔ խմբակցության ղեկավարը պատասխանեց. «Այն ինչ-որ ունեմ, անպայման, պատրաստվում եմ գրավոր դատախազությանը ներկայացնել: Լսումների ընթացքում պարզվեց, որ այն հարցի պարզաբանումը չի հնչել, թե ովքեր էին, որ կրակում էինու  թաքնվում: Եւ երկրորդն էլ՝ փաստահավաք խմբի զեկույցները կամ առնվազն բանակի մասին զեկույցը, ընդհանրապես քրեական գործի նյութերում չի շոշափվում եւ այդ թեման չի քննվել։ Ես առաջիկայում այդ զեկույցը կից գրությունով կուղարկեմ Գլխավոր դատախազություն, որպեսզի իրենք այդ բացը լրացնեն»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։