Ազատության հրապարակում մեկնարկել է Մարտի 1-ի հավաքը. Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը չի մասնակցում
Ազատության հրապարակում մեկնարկել է Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հավաքը: Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀԱԿ փոխնախագահ Արամ Մանուկյանը: Նա խոսքը սկսեց տասը զոհի անունները ընթերցելով, որի ընթացքում հավաքի մասնակիցները ծափահարում էին:
ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը չի մասնակցում միջոցառմանը: Հրապարակում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի որդին՝ Դավիթ Տեր Պետրոսյանը՝ իր երեխայի հետ: Քաղաքական ուժերից հավաքին մասնակցում են ԵԼՔ դաշինքի անդամները, ժառանգություն կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը ելույթ ունեցավ հիշեցնելով, թե ինչ իրադարձություններ են տեղի ունեցել մարտի մեկից առաջ: Նա Վիկիլիքսի հրապարակումներից առանձնացրեց ՍԴ անդամների վրա կատարված ճնշումները: Խոսելով սպանությունների մասին նա ասաց, որ մարտի մեկին տեղի է ունեցել պետության առևանգում մի խումբ մարդկանց կողմից: Զուրաբյանն իր խոսքն ավատեց վանկարկելով՝  «Պայքար, պայքար մինչև վերջ»:
Այս պահին երթը Ազատության հրապարակից շարժվեց դեպի Մյասնիկյանի արձան՝ Մաշտոցի պողոտա-Գրիգոր Լուսավորիչ փողոց -Մյասնիկյանի արձան երթուղով: Նշված փողոցների երկայնքով կանգնած ոստիկաններն այս տարի եւս ձեռքներին ունեն երկուական սպիտակ մեխակներ: