Ալեքսանդր Արզումանյանին դեսպան նշանակեցին նաեւ Նորվեգիայում
Դանիայում Հայաստանի դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանին նշանակեցին նաեւ Նորվեգիայում, այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ լրատվության միջոցների հետ տեղեկատվության վարչությունից:
Նախագահի հրամանագրում ասված է, որ Սերժ Սարգսյանը, ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 8-րդ կետով` որոշում է կայացրել Դանիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Նորվեգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Կոպենհագեն):