ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձավ «Կրթություն XXI-րդ դար» ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավոր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել որպես «Կրթություն XXI դար» Էքսպո 2018 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավոր: Ցուցահանդեսը, որը կազմակերպվել է «Ինտեր Էքսպո» ցուցահանդեսային  ընկերության եւ Երեւանի Գիտության եւ մշակույթի ռուսաստանյան կենտրոնի կողմից ՀՀ կրթության նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ, տեղի կունենա մարտի 21-ից 23-ը ՀՀ Կառավարության Տանը:
Համաձայն իր սոցիալական քաղաքականությանը, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցում է նմանատիպ նախագծերի, որոնք նպաստում են երիտասարդների կրթական մակարդակի բարձրացմանը, եւ արդեն երկու տարի  հովանավորում է «Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսը:
«Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսում ներկայացված են բուհերի ծրագրեր, լեզվական եւ այլ դասընթացներ դիմորդների համար, ովքեր ցանկանում են սովորել ոչ միայն  Հայաստանում, այլեւ ՌԴ-ում եւ այլ երկրներում: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 70 կազմակերպություններ, ընդ որում՝ 15-ից ավելի ՌԴ առաջատար համալսարաններ եւ ինստիտուտներ: Ցուցահանդեսի շրջանակում Երեւանի Գիտության եւ մշակույթի ռուսաստանյան կենտրոնը կներկայացնի Ռուսաստանի Դաշնության առաջատար բուհերում անվճար ուսուցման ծրագիր, եւ կանցկացնի ավելի քան երկու հարյուր դիմորդների մրցութային ընտրություն 2018-2019 ուսումնական տարվա ուսուցման բոլոր մակարդակների համար: Այցելուները  մանրամասն կծանոթանան տարբեր բուհերի ծրագրերին, ընդունելության պայմաններին, կմասնակցեն սեմինարների եւ քննարկումների` իրենց հուզող կրթական թեմաների վերաբերյալ:
Ցուցահանդեսի այցելուներին հնարավորություն է ընձեռնված հենց տեղում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցուցասրահի մոտ, ձեւակերպել եւ ստանալ ուսանողական VISA քարտեր եւ Mastercard Gold քարտեր երկու տարի անվճար սպասարկումով, ինչպես նաեւ դիմել վարկային հայտի համար եւ վայրկյանական ստանալ վարկային որոշումը: Անվճար քարտերը տպագրվում են վայրկյանական՝ այցելուների ներկայությամբ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության Նախագահ Իվան Տելեգին.
«Մենք մեծ ուշադրությամբ ենք վերաբերվում այնպիսի նախագծերի անցկացմանը, ինչպիսին է «Կրթություն XXI-րդ դար» ցուցահանդեսը, քանի որ դրանք հնարավորություն են տալիս երիտասարդներին ոչ միայն ուսումնասիրել կրթական վերջին տեխնոլոգիաների եւ մշակումների աշխարհը, այլեւ ծանոթանալ այս կամ այն բուհերի առանձնահատկություններին եւ առավելություններին, համեմատել դրանք, անել եզրակացություններ եւ կատարել բուհի ճիշտ ընտրություն: Չէ՞ որ միայն որակյալ կրթությունն է երաշխավորում մրցունակ եւ բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների առկայությունը ապագայում:
Այս ցուցահանդեսը հատկապես կարեւոր է, քանի որ դրա շնորհիվ հարյուրավոր դիմորդներ եւ ուսանողներ Հայաստանից կստանան անվճար ուսուցման հնարավորություն Ռուսաստանի առաջատար բուհերում, ինչը, իհարկե, կամրապնդի երկու երկրների երիտասարդ սերնդի միջեւ հարաբերությունները։