Հրդեհի հետեւանքով տուժածների թվում, նախնական տվյալներով, հայեր չկան
«ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարության՝ Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությանը հայտնած նախնական տվյալներով՝ Ռուսաստանի Կեմերովո քաղաքի «Զիմնայա Վիշնյա» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով տուժածների շրջանում հայեր չկան»:
Այսօր ավելի վաղ ԱԳՆ խոսնակը, հղում անելով armembrus-ի տվյալներին, հայտնել էր, որ Կեմերովոյի առեւտրի կենտրոնում տեղի ունեցած հրդեհի հետեւանքով, տուժածների թվում կան հայեր: Տիգրան Բալայանը հավելել էր, որ ԱԳՆ-ն լրացուցիչ տեղեկություն կհայտնի հավելյալ:
Ըստ վերջին տվյալների՝ Կեմերովոյի առեւտրի կենտրոնում բռնկած հրդեհից զոհվել Է 64 մարդ, կան հարյուրավոր վնասվածքներ ստացած անձիք:
Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել եւ կալանավորել է 4 մարդու: Քննիչները ձերբակալել են «Զիմնայա վիշնյա» առեւտրի կենտրոնը կառավարող ընկերության ղեկավարներին։
«Զիմնայա վիշնյա» 4-հարկանի առեւտրի կենտրոնում հրդեհը սկսվել է կիրակի: Նշվում է նաեւ, որ զոհերի թվով Կեմերովոյի հրդեհը վերջին 100 տարում ամենախոշոր 4 հրդեհներից մեկն է: