Գյումրիում՝ 102-րդ ռազմաբազայի դիմաց ծեծել եւ դանակահարել են նախկին զինծառայողի
«Հայկական ժամանակ»-ի լավատեղյակ աղբյուրները տեղեկացնում են, որ Գյումրիում գիշերը կրկին դանակահարությունն է տեղի ունեցել: Գիշերը ժամը 2-ի սահմաններում ծեծել, ապա դանակահարել են 39 տարեկան Արտաշես Մ.-ին:
Գյումրի ԲԿ-ի մամուլի ծառայությունից ՀԺ-ին փոխանցեցին, որ գիշերը՝ ժամը 02:30-ին, շտապ բուժօգնության մեքենայով հիվանդանոց է տեղափոխվելել մարմնական վնասվածքներով քաղաքացի: Տուժածը 1979 թվականին ծնված, Գյումրի քաղաքի բնակիչ Ա. Մ.-ն: Վերջինիս մոտ ախտորոշվել է գանգի ճակատային աջ եւ ձախ շրջանների կտրված վերքեր, ձախ նախաբազկի կտրած-ծակած վերքեր, կապտուկներ, կրծքավանդակի սալջարդեր: Նա ստացել է համապատասխան բժշկական ծառայություն եւ դուրս գրվել է հիվանդանոցից:
ՀԺ-ին հայտնի դարձավ, որ դեպքը տեղի է ունեցել 102-րդ ռազմաբազայի դիմաց, տուժածը նույն ռազմաբազայի նախկին պայմանագրային զինծառայող է: Դեպքով զբաղվում է ոստիկանության Գյումրու Մուշի բաժինը: