ՔՊ-ականները ինտրիգային լուսանկարներ են հրապարակում, ի՞նչ է տեղի ունենալու մարտի 31-ին
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունը շարունակում է պահել ինտրիգը եւ չի բացահայտում իր գործողությունների պլանը: Կուսակցության անդամները իրենց ֆեյսբուքյան էջերում լուսանկաներ են հրապարակում ձայնագրման ստուդիայից, որից տպավորություն է ստեղծվում, որ ինչ-որ երգ են ձայնագրում: Հավանաբար, ՔՊ-ականները փողոցային պայքարը ցանկանում են սկսել ոգեւորող եւ պայքարի շունչ տվող հոլովակով:
Հիշեցնենք, որ ԵԼՔ-ի կուսակցություններից միայն Քաղաքացիական Պայմանագիրն է, որ ցանկանում է Սերժ Սարգսյանի վարչապետությունը կանխելու պայքար սկսել: Մյուս կուսակցությունները եւս նշել են, որ իրենց ծրագրերում կա փողոցային պայքարի բաղադրիչը, սակայն տեսականից գործնական քայլերն առայժմ տեսանելի չեն: ՔՊ-ից 14+4 ճանապարհային քարտեզի մասին մանրամասներ չեն շտապում հայտնել: Մեր զրույցում կուսակցության անդամները նշեցին, որ ավելին կասեն միայն մարտի 31-ին, նրանք նաեւ հրաժարվեցին որեւէ տեղեկություն հաղորդել իրենց հրապարակած լուսանկարների մասին, մասնավորապես, թե ինչ են ձայնագրում, եւ ինչի համար: