Սոչիում 5 հարկանի բնակելի շենք է այրվում. հայտարարվել է հրդեհի գերբարդության աստիճան
Ռուսաստանի Դաշնության Սոչի քաղաքի Պյատիգորսկի փողոցում հրդեհ է բռնկվել հինգ հարկանի շենքում: Կրակը տարածվել է վերին 2 հարկերում ու տանիքում, հայտնում է Vesti-ն:Կրասնոդարի շրջանի ԱԻՆ ծառայության մամուլի հաղորդագրության համաձայն, հրդեհն ընդգրկում է 500 քմ տարածք, էվակուացվում են տարածքի բնակիչները, նախնական տվյալներով զոհեր ու վիրավորներ չկան:
Ականատեսների խոսքերով, այրվում է «Պանորամա Սոչի» բնակելի շենքը՝ կառուցված ընդմենը 2 տարի առաջ՝ 2016-ին:Կրակին տրվել է գերբարդության աստիճան, քանի որ ուժգին քամին այն արագորեն տարածքում է, ծուխը տեսանելի է քաղաքի բոլոր հատվածներից: Շենքն անմիջապես Սոչիի դենդրոպարկի հարեւանությամբ է գտնվում: