Արթուր Պետրոսյանը հրաժարական է տվել ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հրաժարական է տվել: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը: Նշվում է, որ այսօր՝ ապրիլի 6-ին, ՀՖՖ շտաբ-բնակարանում կայացավ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի եւ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանի հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ազգային հավաքականի մրցելույթները:
Քննարկման արդյունքում Արթուր Պետրոսյանը ներկայացրել է իր դիրքորոշումը եւ հիմնավորումները ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Նշվել է, որ Ազգերի լիգային նախապատրաստվելու համար քիչ ժամանակ է մնացել, իսկ ազգային հավաքականին պետք են փոփոխություններ. Պետրոսյանը հրաժարական է ներկայացրել, որն ընդունվել է Հայրապետյանի կողմից:
Հայրապետյանը եւ Արթուր Պետրոսյանը փոխադարձ շնորհակալություն են հայտնել համատեղ աշխատանքի համար: Նոր գլխավոր մարզչի անունը հայտնի կդառնա մոտ օրերս:
Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ»-ը գրել էր, որ Հայրապետյանը զայրացրել է Լիտվայի հետ մարտի 27-ին կայացած ընկերական հանդիպումը, որում ՀՀ-ն տանը 0:1 հաշվով պարտվել է, եւ խաղից հետո նա հանձնարարել է նոր մարզիչ գտնել մինչեւ սեպտեմբեր՝ Ազգերի լիգայի մեկնարկը:
Տեղեկություններ կային նաեւ, թե թիմի ներսում նույնպես դժգոհություններ կան: Նշվում էր, որ թեեւ ֆուտբոլիստները շատ են սիրում ու հարգում մարզչին, որպես մասնագետ նրա աշխատանքը չեն հավանում: Ֆուտբոլասերները եւս հիացած չեն Պետրոսյանով: Համացանցում նրանք կասկածի տակ են դնում նրա ֆուտբոլային գիտելիքները:
Արթուր Պետրոսյանը ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականը գլխավորել է 2016 թվականի հոկտեմբերին: Նրա ղեկավարությամբ թիմն անցկացրել է 12 հանդիպում: Հաղթել է 5 խաղում, 5-ում պարտվել է: 2 հանդիպում ավարտվել է ոչ-ոքի: