Սերժ Սարգսյանը պաշտոնից ազատել է իր գլխավոր խորհրդականին ու մամուլի քարտուղարին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա՝ ապրիլի 9-ի հրամանագրով Արամ Ղարիբյանն ազատվել է ՀՀ նախագահի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից: Նա ազատել է հրամանագրով աշխատանքից ազատել է իր մամուլի քարտուղարին:
ՀՀ նախագահի համապատասխան հրամանագրում ասվում է. «Հիմք ընդունելով Հայաuտանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի oգոuտոuի 17-ի ՆՀ-193-Ն հրամանագրի 1-ին կետով հաuտատված՝ Հայաuտանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի կանոնադրության 16-րդ կետի 3-րդ ենթակետը՝ որոշում եմ.
Արամ Ղարիբյանին ազատել Հայաuտանի Հանրապետության նախագահի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից»:
Վլադիմիր Հակոբյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից»:
Նշենք, որ այսօր ավարտվում է Սերժ Սարգսյանի՝ ՀՀ նախագահի պաշտոնում լիազորությունների երկրորդ ժամկետը: ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստում ՀՀ նախագահի պաշտոնը կստանձնի Արմեն Սարգսյանը, ով նախագահ է ընտրվել ԱԺ-ի կողմից: