#ԻմՔայլ-ին է միացել Զարեհ Պալյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը զանգել է Նիկոլ Փաշինյանին
Շարունակվում է ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի #ԻմՔայլը արշավը՝ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետացման: Այսօր քայլարշավի 11-րդ օրն է. Փաշինյանն իր համախոհների հետ հասնում է Հրազդան քաղաք: Այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը դիմեց երիտասարդներին, ուսանողներին՝ ապրիլի 13-ին Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքի համար իրազեկում իրականացնելու համար: Նա իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում տեղադրել է հետեւյալ գրառումը`«#ԻմՔայլը անհրաժեշտ են կամավորներ՝ ապրիլի 13-ի հանրահավաքին կազմակերպչական աջակցություն ցույց տալու համար։ Խնդրում եմ՝ զանգել 095 05 67 03 և 095 78 79 54 հեռախոսահամարներով»: Փաշինյանը նշեց, որ եթե հսկայական մասնակցություն լինի ապրիլի 13-ին՝ ժամը 18:30-ին հայտարարված հանրահավաքին, հնարավոր կլինի կանխել Սերժ Սարգսյանի վարչապետացումը:
Այսօր քայլերթին է միացել ԱՄՆ-ում բնակվող գործարար, հասարակական գործիչ Զարեհ Պալյանը: Պալյանը նշեց, որ պատգամ ունի Սերժ Սարգսյանին: «Սա քայլում ենք ձեզ համար, որովհետեւ այս անգամ այնպիսի մի ահավոր բան եք անում, որ կնիքը դնում եք ձեզ վրա` ձեր ձեռքով: Դուք կանգնում եք, պաշտոնապես ասում եք՝ երկիրը չեմ առաջնորդելու եւ այսօր, արժանապատվությունը մի կողմ թողած, ժողովրդին խաբելով, խոստմնազանց լինելով, նորից եք ուզում դառնաք համար 1 մարդը, որն այս օրին է հասցրել մեր երկիրը: Այս ձեւ խոսքի տեր չլինելու արարքը վայել է ջեբկիրին, բայց ոչ նախագահին»,- հայտարարեց Զարեհ Պալյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ իրեն առավոտյան զանգահարել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը եւ զորակցություն հայտնել քայլարշավին: Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ժամանակ ընդգծել է, որ ուրախ կլիներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին տեսնել ապրիլի 13-ին Ազատության հրապարակում: