ՀՀԿ ԳՄ-ում Սերժ Սարգսյանին են գովելու, թեժ քննարկում է սպասվում
Այսօր երեկոյան տեղի է ունենալու Հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի նիստը: Սովորականից այն այս շաբաթ մի ոտք շուտ է տեղի ունենում, քանի որ միշտ իշխող կուսակցությունը ԳՄ նիստ հրավիրում է յուրաքանչյուր հինգշաբթի:
ՀՀԿ-ի էլիտայի խորհրդարանական ներկայացուցիչներից մեկը երեկ ՀԺ-ի լրագրողի հետ ունեցած մասնավոր զրույցում նշել է, որ քննարկվելու է վարչապետի թեկնածության հարցը, բայց այն ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը հրապարակավ չի հնչեցնելու: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ԳՄ նիստից մեկ կամ երկու օր անց ՀՀԿ-ն նույն հարցը քննարկելու համար խորհրդի նիստ է հրավիրելու:
Մեկ այլ ՀՀԿ-ական էլ տեղեկացրեց, որ այսօրվա նիստը սկզբից մինչեւ վերջ նվիրված է լինելու Սերժ Սարգսյանին: Նրան շնորհակալություն են հայտնելու երկիրը 10 տարի ղեկավարելու համար եւ երեսին ասելու են անփոխարինելի լինելու մասին: Երեկ խորհրդարանում տարբեր ՀՀԿ-ականներ նշել են, որ առայժմ չգիտեն, թե ինչ ձեւաչափում են հայտարարելու, որ վարչապետի իրենց թեկնածուն Սերժ Սարգսյանն է: