ԲՀԿ-ում լուրջ քննարկման են պատրաստվում. Ծառուկյանն ասելու է, թե ինչպես քվեարկեն
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամները լուրջ քննարկման են նախապատրաստվում: Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ առաջիկա մեկ-երկու օրվա ընթացքում տեղի է ունենալու խմբակցության նիստ, որտեղ քննարկվելու է վարչապետի հարցը:
Այս մասին ՀԺ-ին տեղեկացրել է խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը: Նա եւս մեկ անգամ շեշտել է, որ Ծառուկյան դաշինքը վարչապետի թեկնածու չի առաջադրելու:
Արդեն պարզ է, որ ԲՀԿ-ականների քննարկման միակ թեման լինելու է այն, թե ինչպե՞ս են քվեարկելու վարչապետի թեկնածու Սերժ Սարգսյանին: Մինչ այս ԲՀԿ-ական առանձին պատգամավորներ համարձակություն են ունեցել հայտարարելու, որ իրենք ընդդիմություն են եւ եթե կողմ քվեարկեն Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանը, ապա դա ընդդիմության կեցվածք չի լինի: Խմբակցության պատգամավորներից մեկը մեր թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մինչեւ Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպումը կարող են իրենց թույլ տալ չափավոր կարծիքներ հայտնել, բայց խիստ զգուշավոր: Հարցին՝ ցանկություն կա՞ ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիա կազմել, պատգամավորը նշել է, որ խմբակցությունում առանձին անձինք կան, որ երկու ձեռքով կողմ են: Ըստ մեր աղբյուրի՝ իշխանատենչների կողքին նաեւ ընդդիմադիրներ կան, որոնց սրտով չէ այդ գործարքի մեջ մտնելը: Գագիկ Ծառուկյանը դեռ այս մասով կարծիք չի հայտնել: