Ես 10 րոպեով կլքեմ դահլիճը՝ որպես բողոք. Արա Բաբլոյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
ՀՀԿ պատգամավոր Ռուզան Մուրադյանը վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին հարց ուղղելով՝ նշեց, թե անցկացվող բողոքի ակցիաներին մասնակցել են բազմաթիվ անչափահասներ:
«Եթե դուք ընտրվեք վարչապետ եւ որոշ ժամանակ անց այլ ուժեր այլ խնդիրներով դուրս գան բողոքի ակցիաների ձեր դեմ, ու նրանց թվում լինեն նաեւ ձեր երեխաները, ինչպե՞ս դուք դրան կվերաբերեք»,- ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե իրենց շարժման ձեռքբերումներից մեկը համարում է այն, որ մասնակցում էին բազմաթիվ աշակերտներ։ Սա կնպաստի նրանց` որպես քաղաքացի ձեւավորմանը ու դա կմնա նրանց հիշողության մեջ առնվազն հարյուր տարի։
«Իմ բոլոր բողոքի ակցիաների ժամանակ իմ երեխաները եղել են որպես ակտիվ մասնակից ու դա ես շատ եմ կարեւորում»,- ասաց նա:
Ռուզան Մուրադյանը հայտարարեց, թե երեխաների իրավունքների ոտնահարում է, որին ի պատասխան Նիկոլ Փաշինյանը նշեց.
«Նրանք չեն եկել պարտադրաբար, ինչպես բազմիցս տեսել ենք ձեր նախընտրական քարոզարշավներին, երբ երեխաները «Առաջ Հայաստան» փուչիկներով քշվում էին ձեր հավաքներին»:
Այնուհետեւ, արտահերթ ելույթով հանդես եկավ խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանն ու հայտարարեց.
«Ես 10 րոպեով կլքեմ դահլիճը որպես բողոք»,- ասաց նա եւ շարունակեց, որ ինքը Փաշինյանի հետ կշփվի հենց իր իսկ մեթոդներով:
Ըստ նրա՝  իր այդ քայլը այն պատճառով էր, որ Փաշինյանն արեց երեխաների իրավունքի հետ կապված: «Հուսով եմ հետո միջազգային կազմակերպությունները, որոնք զբաղվում են երեխաների իրավունքներով, ձեզ կբացատրեն եւ եթե ընտրվեք վարչապետ այլեւս երբեք նման հայտարարություն չեք անի»,- ասաց Բաբլոյանը, պատասխան չակնկալելով: