ՀՀԿ-ական միակ պատգամավորը, որը քվեարկեց ժողովրդի թեկնածուի օգտին` Ֆելիքս Ցոլակյանն է
Քիչ առաջ ԱԺ-ում տեղի ունեցան ՀՀ վարչապետի ընտրությունները: Վարչապետի միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀԿ-ն դեմ քվեարկեց: 105 պատգամավոր ունեցող խորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանին հարկավոր էր 53 կողմ ձայն. նա, սակայն, ստացավ 45 կողմ, եւ 56 դեմ ձայն:
Քվեարկությունից առաջ խորհրդարանական այս պահի ամենամեծ խմբակցության՝ ՀՀԿ-ի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հայտարարեց, որ ՀՀԿ-ն որոշել է միաձայն դեմ քվեարկել Փաշինյանի թեկնածությանը: Այդուամենայնիվ, ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Շիրակի նախկին մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանը չենթարկվեց կուսակցության որոշմանը: Նա կողմ քվեարկեց Փաշինյանի թեկնածությանը:
«Հարգելի հայրենակիցներ, ես քվեարկել եմ ժողովրդի թեկնածուի օգտին՝ իմ խղճի թելադրանքով»,- քիչ առաջ ֆեյսբուքյան իր էջում գրեց Ֆելիքս Ցոլակյանը։