Վահրամ Բաղդասարյանը վերահաստատեց, որ կաջակցեն ժողովրդի թեկնածուին. Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային ժողովի պատգմավոր, երեք խմբակցությունների կողմից ՀՀ վարչապետի թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջի միջոցով տեսանյութ է տարածել՝ նշելով, որ հանդիպում է ունեցել ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ, ով վերահաստատել է իրենց խմբակցության դիրքորոշումը վարչապետի ընտրության հարցում:
«Ես հանդիպում ունեցա ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ եւ նա մեզ հետ զրույցում վերահաստատեց, որ Ազգային ժողովի իրենց խմբակցությունը ժողովրդի թեկնածուին կաջակցի վարչապետ ընտրվելու հարցում: Իհարկե, այդ հայտարարությունները արդեն իսկ արված էին մինչեւ մեր հանդիպումը, սակայն անձնական հանդիպման ընթացքում այդ դիրքորոշման վերահաստատումը կարեւոր եմ համարում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով` իր առաջադրման համար անհրաժեշտ թվով ստորագրություններն արդեն իսկ կան եւ ներկայումս աշխատակազմում իրականացվում են անհրաժեշտ ձեւակերպումներ: «Իմ առաջադրումը կարող ենք կայացած փաստ համարել»,- նշեց նա:
Փաշինյանը կոչ արեց քաղաքացիներին մայիսի 8-ին՝ ժամը 11:00-ին, հավաքվել Հանրապետության հրապարակում եւ մեծ էկրանից հետեւել Ազգային ժողովում վարչապետի ընտրությունների ընթացքին: