Նոր կառավարությունը Սերժ Սարգսյանին կզրկի շքեղ առանձնատնից, նրան ուրիշը կտրվի
Սերժ Սարգսյանին, որպես Հայաստանի 3-րդ պաշտոնաթող նախագահի, տրվել էր այն ծառայողական առանձնատունը, որտեղ նա իր նախագահության 10 տարիների ընթացքում ապրել է: Կառավարության նման որոշում ընդունվել է արդարադատության նախարարության ներկայացրած նախագծի հիման վրա: Երբ Սերժ Սարգսյանն ընտրվեց վարչապետ, կառավարության առաջին նիստում ցուցադրական կերպով հայտարարեց, որ հրաժարվում է այդ առանձնատան սեփականատերը լինելուց: Այնուհանդերձ, նա շարունակում էր ապրել այդ առանձնատանը, քանի որ այն համարվում է վարչապետի ծառայողական առանձնատունը:
Սերժ Սարգսյանի առանձնատնից հրաժարվելու հայտարարությունից հետո, մինչ այս պահը կառավարությունը նրա դիմումին ընթացք չի տվել եւ նրան չի զրկել սեփականատիրոջ իրավունքից: ՀԺ-ն երեկ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանին զրկելու են այդ առանձնատնից:
«Մեր կառավարությունը կհարգի Սերժ Սարգսյանի դիմումը՝ առանձնատնից հրաժարվելու վերաբերյալ եւ դրանից հետո նրան, որպես պաշտոնաթող նախագահի, օրենքով սահմանված հնարավորությունները կտրվեն»,- ասաց վարչապետը:
Ի դեպ, տեղեկություններ կան, որ Սերժ Սարգսյանը դեռ շարունակվում է ապրել այդ առանձնատանը: Այս տեղեկությունը փորձեցինք ճշտել նրա գրասենյակի պատասխանատու Նաիրի Պետրոսյանից, սակայն նա չպատասխանեց մեր հեռախոսազանգերին: Վաղը տեղի է ունենալու Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության առաջին նիստը, սակայն հարցը օրակարգում դեռ չկա: