Կարինե Ավդալյանի հետ հեռախոսազրույց կունենամ, եւ իրավիճակն այստեղ էլ կհանդարտվի.ԿԳ նախարար
Առաջիկայում ՀՀ ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը կրկին կլինի Գյումրիում: ՇՊՀ այցելելուց զատ, նախարարը կհանդիպի Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղի ռեկտոր Կարինե Ավդալյանի հետ:
«Ես դեռ տիկին Ավդալյանի հետ չեմ հանդիպել: Մտադիր էի այսօր հանդիպել, բայց շտապելուս պատճառով չեմ հասցնի: Այսօր հեռախոսազրույց կունենամ, եւ կարծում եմ, որ իրավիճակը էստեղ էլ կհանդարտվի»,-Շիրակի պետական համալսարանից հեռանալիս տեղեկացրեց է ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նշենք, որ նախարարը երեկ հանդիպել էր ՇՊՀ ռեկտոր Սահակ Մինասյանի հետ, այսօր առանձնազրույց ունեցել, եւ Սահակ Մինասյանը հեռացավ ռեկտորի պաշտոնից: Այս պարագայում, թե ինչ է նշանակում նախարարի՝ հեռախոսազրույցից հետո այստեղ եւս իրավիճակը կհադարտվի համոզմունքը, կերեւա մի քանի օրից:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին Գյումրիում տարբեր կոչեր են հնչում, որոնցով պահանջում են Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղի ռեկտոր Կարինե Ավդալյանի հրաժարականը: