Կոռուպցիայի դեմ պայքարն այսուհետ թեւակոխում է նոր՝ առավել թիրախավորված փուլ. Ա. Զեյնալյան
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր մասնակցել է «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդի մարտահրավերներն ու առաջիկա անելիքները» խորագրով հակակոռուպցիոն աշխատաժողովին: Միջոցառումն իրականացվել է  «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագրի շրջանակում:
ԱՆ մամուլի հաղորդագրության համաձայն, հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ Նախագահի խորհրդական, Հայաստանի ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիայի կառավարման խորհրդի նախագահ Թեւան Պողոսյանը, «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ, Ծրագրի ղեկավար Կարեն Զադոյանը, այլք:
Նախարար Զեյնալյանն  ընդգծել է, որ ՀՀ  կառավարությունը քաջ գիտակցում է  կոռուպցիայի վտանգավորությունը եւ անդառնալի ազդեցությունը իրավունքի գերակայության, մարդու իրավունքների պաշտպանության, տնտեսության զարգացման վրա:
«Մենք բոլորս գործնականում ականատես ենք եղել կոռուպցիայի ազդեցությանը մեր տնտեսության, ժողովրդագրական պատկերի վրա: Ուստի, հարկ եմ համարում ազդարարել, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարն այսուհետ թեւակոխում է նոր՝ առավել թիրախավորված, վճռական փուլ: Ընդ որում, ժողովրդավարության վերելքի եւ հանրային իշխանության նկատմամբ հասարակության վստահության աննախադեպ բարձր մակարդակի այս փուլում հավասարապես կարեւորվում է բոլոր կողմերի, այն է՝ պետական իշխանության բոլոր օղակների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների, գործարար ոլորտի, միջազգային կազմակերպությունների, զանգվածային լրատվական միջոցների ջանքերի մեկտեղումն՝ ուղղված ընդհանուր նպատակը կյանքի կոչելուն»,-ասել է Արտակ Զեյնալյանը:
Այս համատեքստում, արդարադատության նախարարը նաեւ ընդգծել է, որ բոլորը պետք է զրոյական հանդուրժողականություն դրսեւորեն կոռուպցիոն երեւույթների նկատմամբ, ինչպես որ անհանդուրժող եղել են այլ բացասական երեւույթների նկատմամբ:
«Երկրում տեղի ունեցած փոփոխությունը պետք է իրականացվի եւ դրսեւորվի բոլորիս վարքագծի մեջ»,-հավելել է Զեյնալյանը:
Քննարկման ավարտին, արդարադատության նախարարը նաեւ բարձր է գնահատել նման հանդիպումները եւ նկատել, որ դրանք չափազանց կարեւոր դեր ունեն հակակոռուպցիոն գործընթացները հաջողելու եւ արդի մարտահրավերներին համատեղ ուժերով դիմակայելու եւ դրանք հաղթահարելու հարցում։