Դեռ կքննարկենք. Արա Բաբլոյանը՝ արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին
«Հայկական ժամանակ»-ի լրագրողն ԱԺ-ում խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանից հետաքրքրվեց, թե ինչ կարծիք ունի ԱԺ արտահերթ ընտրությունների մասին, քանի որ վարչապետն այն մասին է ակնարկում. «Դեռ կքննարկենք, կաշխատենք ժամանակը ցույց կտա»,- ասաց նա:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը՝ անդրադառնալով ԱԱԾ նորանշանակ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի այն հայտարարությանը, որ 350 մարդ տեղյակ չէ, որ զբաղվում է գործարարությամբ ու հարկեր չի վճարում։ Դիտարկմանը՝ ինչո՞ւ նախկին կառավարությունը չի պայքարել նման դրսեւորումները բացառելու համար, Բաբլոյանն ասաց.
«Ուրախ կլինենք, եթե մենք կարողանանք արմատախիլ անել կոռուպցիան: Երբ բացահայտվեն, այն ժամանակ տարբերությունները կարող ենք գնահատել»։