Սամվել Բաբայանն այսօր ազատ չի արձակվի. գործողությունները անտրամաբանական են համարում
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս Սամվել Բաբայանը սպասվում է, որ այսօր ազատ էր արձակվելու Ազգային անվտանգության ծառայության մեկուսարանից:
Նրան ազատ էին արձակելու՝ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության 2 պատգամավորի միջնորդության հիման վրա, փոխվել էր նրա կալանքի տեսակը:
ԱԱԾ մուտքի մոտ սպասում էին մեծ թվով մարդիկ, քիչ անց, սակայն Սամվել Բաբայանի համակիրներից Ա. Թեւանյանը հայտնեց, որ Բաբայանին այսօր ազատ չեն արձակի, թեպետ իրենք ունեցել են հստակ ինֆորմացիա, անգամ հագուստ են բերել Բաբայանի համար ու այժմ անհասկանալի գործողություններ են կատարվում, այստեղ անօրինականություն կա, տեղեկություններ կան Վճռաբեկ դատարանից, որ միջնորդությունը նոր է միայն քննվելու:
Հիշեցնենք, Սամվել Բաբայանը, ով մեղադրվում էր Քրեական օրենսգրքի 38-235-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (ապօրինի ռազմամթերք փոխադրելը) եւ 190-րդ հոդվածի 1-ին մասի (փողերի լվացում) հատկանիշներով, Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից մեղավոր է ճանաչվել եւ դատապարտվել ազատազրկման 6 տարի ժամկետով։
Բողոքարկումից հետո Վերաքննիչ դատարանը որոշում էր կայացրեց անփոփոխ թողնել ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը: