ՀՀԿ խմբակցության քարտուղարն աջ ու ձախ ստորագրություն է հավաքում՝ Մասիսի քաղաքապետի համար
Մասիսի ՀՀԿ-ական քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի ազատության համար ԱԺ-ում ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մուրադ Մուրադյանը ստորագրահավաք է նախաձեռնել:
ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը համապատասխան փաստաթուղթը ձեռքին աջ ու ձախ է գնում, ՀՀԿ-ականների փնտրում, որ ստորագրություն տան: Նա լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ հավաքել է արդեն 8 ստորագրություն:
Մուրադ Մուրադյանը մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ արդեն սորագրել են ինքը, Խոսրով Հարությունյանը, Արայիկ Հովհաննիսյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Կորյուն Նահապետյան, Գագիկ Մինասյանը եւ  Էդուրադ Շարմազանովը:
ՀԺ-ն գրել էր, որ այսօր ոստիկանները ձերբակալել եւ նախաքննական մարմին են ներկայացրել Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին, փոխքաղաքապետ Կարեն Օհանյանին, Գեւորգ Համբարձումյանին, Գոռ Խաչատրյանին եւ Սարգիս Սահակյանին:
Վերջիններս ձերբակալվել են ապրիլի 22-ին Էրեբունիում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների գործով: