«Երեւան սիթի»-ի ստուգումներից հետո մյուս առեւտրային ցանցերին տրվել է ուղղվելու ժամանակ
Ազգային անվտանգության ծառայության պետ Արթուր Վանեցյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ վերջին օրերի կոռուպցիոն բացահայտումներին: Նա նշեց, որ նախապես հայտարարված թվից ավելի շատ ծավալի են եղել կոռուպցիոն բացահայտումները՝ 460 Ա/Ձ՝ հայտարարված 350-ի փոխարեն:
«Երեւան սիթիի»-ի ստուգումներից ու բացահայտումներից հետո ԱԱԾ-ն ու ՊԵԿ-ը ժամանակ են տվել մյուս խոշոր առեւտրային ցանցերին՝ հարկային դաշտ վերադառնալու ու չվճարված հարկերը վճարելու համար: Ժամանակը մի քանի օր է, վերջնաժամկետը լրանում է վաղը: ԱԱԾ պետի հավաստմամբ, եթե մինչ այդ հարկային բացթողումները լրացված չլինեն, օրենսդրության ամբողջ ծավալով գործողություններ կիրականացվեն ու այդ տնտեսվարողները, որոնց թիվը գերազանցում է 1000-ը, եւս պետք է հրավիրվեն:
Արթուր Վանեցյանը նաեւ հավելեց, որ նոր կոռուպցիոն բացահայտումներ են սպասվում, որոնց մասին մարդիկ կտեղեկացվեն առաջիկա օրերին:
ԱԱԾ պետն ու ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը նաեւ հայտնել են, որ «Երեւան սիթի»-ի բացահայտումներից հետո եղել են տնտեսվարողներ, որոնք ինքնակամ վճարել են նախորդ տարիներին բաց թողած, կուտակած հարկերը: