Ալեն Սիմոնյանը երաշխավորագիր է ստորագրել Ժիրայր Սեֆիլյանի խափանման միջոցը փոխելու համար
ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը երաշխավորագիր է ստորագրել «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյան խափանման միջոցը փոխելու համար:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Ալեն Սիմոնյանը:
«Սույնով երաշխավորում եմ, որ մեղադրյալ Ժիրայր Սեֆիլյանը, գտնվելով ազատության մեջ, կդրսեւորի պատշաճ վարքագիծ, չի խուսափի իր դատավարական պարտականությունները պատշաճ կատարելուց ՝ քրեական վարույթն իրականացնող մարմնի կանչով ներկայանալուց»,- ասվում է պատգամավորի երաշխավորության մեջ։
Նշենք, որ Վերաքննիչ դատարանում շարունակվելու է Սեֆիլյանի եւ մյուսների գործով բողոքի քննությունը: Այդ ընթացքում էլ, ըստ ամենայնի՝ Սեֆիլյանի պաշտպան Տիգրան Եգորյանը կներկայացնի Ալեն Սիմոնյանի երաշխավորագիրը: