Վիգեն Սարգսյանը հեռացվեց զինվորների հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի պաշտոնից
Վիգեն Սարգսյանը հեռացվեց «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի պաշտոնից: Նրան այս պաշտոնում փոխարինելու է Պնախարար Դավիթ Տոնոյանը: Այս փոփոխության հարցն ընդգրկված է կառավարության նիստի օրակարգ, որը զեկուցելու է Դավիթ Տոնոյանը:
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2017 թվականի փետրվարի 16-ի «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ նշանակելու մասին» N 143-Ա որոշման 1-ին կետի 1-ին ենթակետում«Վիգեն Սարգսյանին» բառերը փոխարինել «Դավիթ Տոնոյանին» բառերով»,- ասված է նախագծում: