Մանվել Գրիգորյանին մեղադրանք առաջադրվեց. քննվում է կալանքի միջնորդությունը
ՀՀ ԱԺ արդեն նախկին պատգամավոր, ՀՀԿ-ական Մանվել Գրիգորյանին քիչ առաջ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 1-ին եւ 2-րդ կետերով (ապօրինի կերպով զենք ռազմամթերք ձեռք բերելը կրել կամ փոխադրելը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ) ինչպես նաեւ ՀՀ ՔՕ 179 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակություն):
Այս մասին մեր զրույցում ասաց նրա պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը: Նախաքննական մարմինը նրան կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, որը քննվում է այս պահին: