Արտակարգ իրավիճակ Լարսում․ 1500 հայկական բեռնատար չի կարողանում հատել սահմանը
Մեծ թվով ՀՀ քաղաքացիներից, ովքեր բարձրաձայնում են, որ մի քանի օր է՝ Հայաստանի սահմանից իրենք բեռնատարներով անցել եւ հասել են Լարսի սահման, սակայն այնտեղ լրիվ տիրում է անարխիա, ու հայ վարորդներն արժանանում են արհամարհանքի։
Ինչպես հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը, վկայակոչելով ստացված հեռախոսազանգերը, բեռնատարների թիվն անցնում է 1500-ը, եւ շատ բեռնատարներ բարձված են գյուղմթերքներով, հիմնականում՝ ծիրան։
Նրանք ասում են, որ տեղի աշխատակիցները (նկատի ունենալով ռուսներին) արհամարհական պատասխաններ են տալիս իրենց, ու իրենք խնդրում են, որպեսզի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր հսկողության տակ վերցի խնդիրը, քանի որ ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանից հույս չունեն, որ նա միջոցներ կձեռնարկի ՀՀ քաղաքացիներին օգնելու համար։