Վարչապետն ու պաշտպանության նախարարը ճաշում են նորակոչիկների հետ (լուսանկարներ)
Քիչ առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության կենտրոնական հավաքակայան։ Նա այժմ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ ճաշում է նորակոչիկների հետ։
Մինչ այդ ՀԺ-ն վարչապետ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք զինվորների ծնողները հետեւել են իր կոչին եւ այլեւս զորամասեր սնունդ եւ հագուստ չեն ուղարկում։ Վարչապետը պատասխանեց, որ իր կոչերը տեղ-տեղ արդյունք են տվել, բայց դեռ աշխատելու տեղեր կան։ Մեր մյուս հարցին՝ նաեւ իր որդին է մեկնում ծառայության, ի՞նչ զգացողություն ունի, վարչապետը պատասխանեց.
«Հպարտություն եմ զգում»։
Մեր դիտարկմանը, որ նախկինում պաշտոնյաների որդիները չեն ծառայել, Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց, որ այդ տեղեկությունները ստուգման փուլում են։