Մարգարյանի մասին գիտական հոդված գրած Աննա Ասատրյանը լացակումած ճեղքեց լրագրողների պատնեշը
«Հայկական ժամանակ»-ի լրագրողը Երեւանի քաղաքապետարանից հայտնում է, որ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի մասին գիտական աշխատանք գրած Աննա Ասատրյանը րոպեներ առաջ կարմրած քթով դուրս եկավ Երեւանի քաղաքապետարանի շենքից: Ակնհայտ էր, որ տիկին Ասատրյանը լաց էր եղել:
Լրագրողները չկարողացան նրան հարցեր ուղղել: Տիկինը կարողացավ ճեղքել լրագրողների պատնեշն ու հեռանալ:
Րոպեներ առաջ Երեւանի քաղաքապետարանում լրագրողները տեսան նաեւ ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ, կոմպոզիտոր Մարտին Վարդազարյանին:
Հիշեցնենք, լրատվամիջոցները հաղորդում են Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրաժարականի մասին: Սույն տեղեկություն, սակայն առայժմ պաշտոնական հաստատում չի ստացել:
Սպասվում է, որ Տարոն Մարգարյանի հրաժարականի մասին պաշտոնապես հայտարարվելու է այսօր՝ առաջիկա ժամերին: