Չեմ կարծում, որ Գասպարյանը կմիջամտի. Օսիպյանը՝ Կոտայքում տեղի ունեցած սկանդալի մասին
Կառավարության նիստից հետո ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն անդրադառնալով նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի եղբոր շուրջ ստեղծված աղմուկին: Բանն այն էր, որ Վարդավառի օրը, Կոտայքի մարզում, բակում խաղացող երեխաները ջուր են լցրել Կարեն Գասպարյանի մեքենայի վրա, ինչից հետո տեղի է ունեցել վեճ ու ծեծկռտուք:
«Այսօր այն իրավիճակը չէ, որ որեւէ մեկը կարող է խուսափել պատասխանատվությունից, ով ուզում է լինի, այդ թվում՝ ես, որպես ոստիկանապետ, եթե որեւէ հարցում ես այնպես չեմ գործել, ես ինքս պատասխանատվություն եմ կրելու»:
Լրագրողի հարցին, եթե Վլադիմիր Գասպարյանը փորձի միջամտել այս հարցին, ինչ քայլեր է ձեռնարկելու ոստիկանությունը, Օսիպյանը պատասխանեց. «Ես չեմ կարծում, որ Վլադիմիր Գասպարյանը կմիջամտի այս հարցում»:
Անդրադառնալով Մայր Աթոռում տեղի ունեցած միջադեպին, երբ կաթողիկոսի հրաժարականը պահանջող ակտիվիստները ներխուժել էին Դիվանատուն, ՀՀ ոստիկանապետն ասաց, որ ոստիկանությունն այս պահին ոչ մի գործողություն չի իրականացնում:
«Չենք պատրաստվում այս պահին որեւէ բան իրականացնել, ակցիայի շրջանակներում մասնակիցներն իրենց պահում են օրենքին համապատասխան ու որեւէ հարց չկա միջամտության համար»: